Գալուստ Սահակյանը ցավակցել է ԳԴՀ Բունդեսթագի նախագահ Նորբերթ Լամմերթին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի նախագահ Նորբերթ Լամմերթին:
«Խորապես ցնցված եմ Բեռլինում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունից: Դատապարտելի եւ անթույլատրելի է մարդկային կյանքի դեմ ուղղված ցանկացած ոճրագործություն:
Քաղաքակիրթ հանրությունը պետք է համատեղ ջանքերով պայքարի նման երեւույթների դեմ՝ թույլ չտալով, որ անհանդուրժողականությունն ու ծայրահեղականությունը տարածում գտնեն:
ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում զոհվածների հարազատներին եւ շուտափույթ ապաքինում մաղթում վիրավորներին:

Galust Sahakyan Expresses Condolences to President of FRG Bundestag Norbert Lammert
RA NA President Galust Sahakyan sent condolence message to the President of the Bundestag of the Federal Republic of Germany.
“I am deeply shocked by the terrorist act occurred in Berlin. Any crime directed to human life is condemnable and inadmissible.
The civilized community should fight with joint efforts against such phenomena, not letting the intolerance and extremism to spread.
On behalf of the National Assembly and personally me I express my deepest sympathy to the families of the victims and wish quick recovery to the injured.